20 січня 2006 року

ПРЕС - РЕЛІЗ

Четверте засідання

ПРЕС – КЛУБУ „САМ СОБІ СОМЕЛЬЄ”

Тема : „Зимові вина (мадера, портвейн)”.

Всеукраїнська Асоціація виноробів і сомельє та Перша в Україні Школа сомельє компаніїї „Мастер-класс” вперше для України розпочала програму „Прес-клуб” „Сам собі сомельє”.
Основна мета таких пізнавально-тематичних занять в приміщенні Школи сомельє – знайомство представників ЗМІ з виноробством та його продуктом – вином (як України,так і інших країн світу), підняття рейтингу українського вина та культури споживання цього напою в цілому, знайомство з іншими алкогольними напоями світу.
Четверта зустріч Прес-клубу „Сам собі сомельє” розпочинається зі знайомства з „Зимовими винами” на прикладі виробництва міцних та десертних вин заводу марочних вин та коньяків „Коктебель”.

В програмі зустрічі :
- теоретична частина (знайомство з виробництвом напоїв, представлених на зустрічі);
- знайомство з ТМ, яка презентується на даній зустрічі (виступ представника ТМ, показ відео і фото, місце ТМ на алкогольному ринку України і т.д.);
- практична дегустація груп напоїв;
- конкурси та вікторини з врученням призів;
- „сліпі” дегустації.

Коротка довідка :
Завод марочних вин та коньяків „Коктебель” був заснований як радгосп-завод в 1944 році, а вже з 60-х років коктебельські вина експортуються за кордон.
В 1966 році завод був нагорджений Орденом Трудового Червоного Прапору.
Сьогодні ЗАТ „Завод марочних вин та коньяків „Коктебель” – одне з найбільших виноробних підприємств України.В його арсеналі 6 Кубків Гран –Прі, більше 100 золотих та срібних медалей, отриманих на міжнародних конкурсах. І це пояснюється не тільки унікальним кліматом та вулканічними породами грунтів, але й самовідданою працею виноробів та виноградарів.
Гордістю завода є найбільший в Європі „мадерний майданчик”, де під теплим південним сонцем в дубовій бочці повільно дозріває унікальне за своїми цілющими властивостями вино- мадера.
Крім цього завод виробляє високоякісні сухі вина, портвейни та чудові десертні вина, як із європейських, так із місцевих сортів винограду.
З 1970 року на заводі діє енотека (зібрання найстаріших вин заводу, починаючи з 1944 року).
На сьогодні в коктебельській енотеці нараховується біля 500 тисяч пляшок унікальних колекційних вин.

В програмі четвертого засідання Пресс-клубу «Сам собі сомельє» була проведена так звана "вертикальна" дегустація портвейнів "Коктебель" врожаю різних років за принципом:
а) від молодих до більш витриманих;
б) від білих до червоних.

Подібні дегустації – рідкість навіть для серйозних виноробних компаній України, а на суд представників більш ніж 15 ЗМІ виробник запропонував таки цікаву колекцію. Портвейни білі врожаю: 2004; 1997; 1991; 1970 років, портвейн червоний врожаю 2001 року. Десертні вина: Мускати 2004, 2003, 2000 років; Кагор врожаю 2003; Бастардо -- 2000 року.

На закінчення зустрічі були проведені конкурси, вікторини та "сліпі" дегустації, переможці яких отримали чудові призи від ТМ "Коктебель".